Anasayfa / Rüya Tabirleri / Rüyada Mezarlık Görmek, Kabir Ziyaret Etmek Ne Demektir?
rüyada mezarlık görmek kabir ziyaret etmek
rüyada mezarlık görmek kabir ziyaret etmek

Rüyada Mezarlık Görmek, Kabir Ziyaret Etmek Ne Demektir?

Bu rüya, rüya sahibinden birilerinin beklentisi olduğunun işaretidir. Çevresinde bulunan insanlar hep bir beklenti içindedir. Rüya sahibi bunu karşılamak için elinden geleni yapacaktır. Yeri gelecek kendisinden ödün verecektir. Hem maddi, hem manevi anlamdı.

Rüyada mezarlık görmek aynı zamanda rüya sahibinin ölmüş yakınlarının kendisinden bir hayır, dua beklediğinin de habercisidir. Bu hayattan göçmüş yakınlar kabir azabından az da olsa dualarla korunmaktadır. Çokça dua istediklerinin habercisidir.

Kendisini mezarda görmek, kişinin işlediği günahlardan dolayı pişman olduğu af dilediği ve Allah teala tarafından da affedilenlerden olacağı mezarlığın durumuna göre anlam kazanacaktır. Temiz ve güzel bir mezarlık gördüyse kişi, Ya Rab kendisini affedilenlerden eyleyecektir. Şayet görülen mezarlık kirli, kötü görüntülüyse böcekler sardıysa kabir azabından kurtulamayacaktır.

Rüyada Kendisini Ölmüş Görmek

Rüya sahibinin yaptığı iyiliklerden dolayı ömrünün uzadığının işaretidir. Allah Teala onu sevdiği kullarından eylemiştir. Güzel hayırlı bir ömrü olacaktır. Kendisini mezara gömülürken görmek, kişinin yaptığı bir takım hataların unutulup gideceği, mezarın açıldığını görmek ise, bunun tam tersi yaşanılan hoş olmayan anıların gün yüzüne çıkacağına işarettir.

Rüyada Bir Yakınının Öldüğünü Görmek

Rüyada yukarıda bahsettiğim gibi yaşayan birin ölmüş olarak görmek, o kişinin ömrünün güzel ve uzun olacağına işaret eder. Yakın zamanda ummadığınız kişilerden haber alınacağına da yorulur.

Rüyada Ölmüş Birini Dirilmiş Görmek, Yaşadığını Görmek

Ölü diri haber demektir. Gerçek hayatta ölmüş ama rüyanızda yaşıyor olarak birini görürseniz eğer, çok hoşunuza gitmeyecek canınızı sıkacak bir takım haberlerin duyulacağı anlamına gelir. Rüyada ölmüş birini gülümserken görmek, kişinin güzel bir mevkide olduğunun habercisidir, kabir azabı çekmediğinin habercisidir. Kendisine dua eden yakınlarına iyi temiz ve güler yüzle görünen vefat etmiş yakın, kendisinin ahirette acı çekmeyen iyi kullardan olduğunu müjdeler bu sayede. Eğer rüyanızda ölmüş olan yakınınızı kirli kıyafetlerle, koyu tenle ve kızgın ifadeyle görürseniz, ölü sizden dua beklemektedir, kabir azabı çekmektedir. Kendisine Kuran okuyarak bol bol dua ederek yardımcı olmanızı onu hatırlamanızı istiyordur.

Rüyada Mezarda Ağladığını Görmek

Mezarda ölmüş kimsenin başında ağladığını görmek, ölen kişiye duyulan özlemin işaretidir.

Rüyada Mezar Taşı Görmek

Ömür uzunluğu olarak yorumlanır. Gittiği yolun kendisine güzel nimetler sunacağının habercisidir.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüyada birine ekmek vermek, doktor görmek, asker görmek, ellerinin kirlenmesi

Değerli okurumun rüyası; Ruyamda uzun zamandir gormedigim bir doktor tanidik var onun apartman dairesine gidiyorum …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.