Anasayfa / Genel / Neden Rüya Görürüz? Tüm Canlılar Rüya Görür Mü?
rüya nedir, neden rüya görürüz
rüya nedir, neden rüya görürüz

Neden Rüya Görürüz? Tüm Canlılar Rüya Görür Mü?

Yapılan araştırmalara göre insanlar uyku halindeyken bir çok rüya görürler. Rüya, kişinin gün boyu yaşadığı yorgunluk ardından yaşadığı hafif baygınlık halidir aslında. Gün boyu tüm organlar var gücüyle çalışmakta ve yorgunluk sebebi olmaktadır. Vücut tüm günün yorgunluğunu, yaşanmış anların yükünü bu hafif baygınlık hali olan uykuyla gidermektedir. Uyku bir tür vücut reaksiyonudur. Bütün bedenin dinlenmesini sağlayan durumdur.

Peki sadece insanlar mı rüya görür? Hayır. Tüm canlılar rüya görür. Örneğin bir kedi, bir köpek. Tüm canlılar rüya görür. Peki neden? Canlılar tüm gün iyi yada kötü bir çok an yaşarlar. İşte bu anlar bilinç altında yer ederek, hayal gücüyle birleşip aslında bizim yaşamak istediklerimiz yada yaşadığımız ama beynimizden atamadığımız bir takım olayların gün yüzüne çıkmasıdır.

İnsanlar gördükleri rüyaların hemen hemen hepsini hatırlayamazlar bunu sebebi ya bilinç altında unutmak istediği bir takım olayların varlığını hatırlatması yada yaşamak istediklerini uyku halinde hayal etmesidir. Hayata geçirmek istediği hayalleri uyku halinde  bilinç canlandırarak kişi bir nevi olmasını istediği şeyin mutluluğunu yada mutsuzluğunu yaşamaktadır. Herkes rüya görür mü? Evet görür. Ben rüya görmüyorum diyen bir çok kişi vardır. Aslında görüyorlar fakat bilinç altlarında yer etmeyen yada unutmak istedikleri şeylerin olmasından dolayı hatırlamazlar.

Bir çok kişiye olmuştur eminim. Ben bu anı bir kez daha yaşamıştım, yada sanki ben buraya daha önce gelmiştim gibi bir an yaşamışsınızdır. İşte bilinç altınızda daha önce hayal ettiğiniz size bedeninizin sunduğu bu ruh hali istediğiniz şeyleri size göstermiş oluyor. Görmek istediklerinizi rüyanızda görüp, gerçek hayatta yaşıyormuş yada yaşamış hissine kapılıyorsunuz.

Kişi gerçek hayatta gün içerisinde yaşadığı bir takım olumsuzlukları, rüyasında uyku halinde iç dünyasıyla savaşarak ikinci kez yaşamaktadır. Örneğin çok sıkıntılı ve sorunlu bir gün geçirdiniz bunaldınız, muhtemelen gece uyku halinde bu kişinin darlanmasına korkulu can sıkıcı rüyalar görmesine sebep olacaktır. Gününüz mutlu geçti, ruh haliniz gayet iyi bu durumda mutluluğu simgeleyen şeyler görürsünüz rüyanızda. Tamamen kişinin içinde bulunduğu durum, ruh hali ve yaşanmışlıklarıyla alakalıdır gördüğü rüyalar.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.