Anasayfa / Güzellik Sırları / Pratik Bilgiler / Ayak kokusunu kolayca yok etmenin yolu

Ayak kokusunu kolayca yok etmenin yolu

Bir çok insanın ayak kokusundan şikayetçi olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Gerek bizler gerek çevremizdeki kişiler ayak kokusundan dert yakınıyor. Ayak kokusu her mevsimde bir çok sebepten dolayı oluşabilecek kötü ve rahatsız edici bir durumdur. Ayak kokusunun sebeplerinin başında ayak mantarı, aşırı ayak terlemesi, genetik faktörler, yanlış ayakkabı seçimi, naylon çorap, sık değiştirilmeyen çoraplar  vb. bir çok sebep sayılabilmektedir. Peki bununla kendi başımıza baş edebilir miyiz?

Tedavi noktasında tabi ki bir hekim yardımız almadan kesin çözüme ulaşamayız fakat ufak tefek bakımlarla en azından rahatsız edici durumlardan kendimizi kurtarabiliriz.

En başta yapılacak şey temizlik her akşam ayakkabıdan çıkan yorgun ayakları güzelce sabunlamak yıkamak, ardından kremlemek özellikle ferahlatıcı kremler kullanmak ayaklarımızın hava almasına yardımcı olacaktır. Sonrasında yapılabilecek şeylerden biri de ayakkabılarımızı olabildiğince ayaklarımıza uygun hava ile teması olan çeşitlerden seçmeliyiz. Bir başka yapılacak şey ise, ayakkabıların içlerine bir miktar karbonat dökmek. Karbonatı aynı zamanda bir leğen içine dökerek de ayaklarımızı rahatlatabiliriz hem günün yorgunluğunu atarız, hem negatif enerjilerden kurtulur hemde ayak kokumuzu bir nebze de olsa yok edebiliriz.

 

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.