Anasayfa / Güzellik Sırları / Detoks Suları / Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Ödem Sökücü Su (detoks suyu) Tarifi

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Ödem Sökücü Su (detoks suyu) Tarifi

Özellikle yaz aylarında bir çok insanın vücudu sıcaktan ve sıcağa bağlı hareketsizlikten ödem tutmaktadır. Sıcakta terle kaybettiğimiz suyu yeterince geri takviye edemediğimiz için vücut kalan suyu hapsediyor ve şişiyoruz. Vücut ter yoluyla kaybettiği suyu tekrar takviye etmediğinde özellikle bacaklarda karın bölgesinde su tutuyor. Aynı zaman da tuz tüketimi de ödem oluşumunda büyük rol oynamaktadır. Tuz tüketimi minumun olmalı, hatta tuzsuz yemek hepimiz için en makbul olanıdır.

Peki vücudumuzun ödemli olup olmadığını nasıl anlarız? Çok basit bir yolu var bunun hepimizin kolaylıkla yapabileceği ve anında sonuç alınabileceği. ayak bileklerimizin üst kısmı bacaklarımızın ön kısmına baş parmağınızı iyice basın ve parmağınızı geri çekin. Eğer parmağınızı bacağınızdan çektiğinizde hafifte olsa bir çukur oluşuyorsa ve geç doluyorsa vücudunuz ödem tutuyor ve günlük içtiğiniz suyun yetersiz olduğu anlamına gelmektedir.

Yetersiz su içimi, tuz kullanımının fazlalığı spor aktivitesinin olmamasının etkilerinin olmasının yanı sıra hastalığı dolayısıyla kortizon kullanımına maruz kalan hastalarında normal hayatlarını süren insanlardan yani bu ilaçları kullanmak zorunda olmayan insanlardan daha fazla ödem sorunuyla baş etmeleri gerektiğini biliyor muydunuz?

Evet bu kortizon içerikli ilaçları alan kişiler daha bol su, spor ve sıfır tuzla iç içe olmaları gerekiyor. Gelelim evde kolaylıkla yapılan ödem atıcı suyumuzun tarifine.

  • 1 (bir) Litre su
  • 1 (bir) Limon (dilimlenmiş sıkılmadan)
  • 1 (bir) Adet yeşil elma (dörde bölünmesi yeterli)
  • 2 (iki) Adet çubuk tarçın
  • Bir tutam maydanoz
  • Bir tutam taze nane
  • Salata (hıyar)

Yukarıdaki karışımı bir sürahide hazırlayarak gün boyu tüketebilirsiniz. Sadece bu suyu tüketmeyelim bu ödem suyunun yanı sıra en az 1,5 litre daha su mutlaka tüketmeliyiz. Yaz aylarında biraz daha bol su içmemiz ödemlerimizi atmamıza son derece faydalı olacaktır.

 

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.