Anasayfa / Güzellik Sırları / Maskeler / Evde Türk Kahvesi ile yapılan cilt canlandırıcı maske

Evde Türk Kahvesi ile yapılan cilt canlandırıcı maske

Türk kahvesini sevmeyen var mı desem çok kişi sevmiyorum demez diye düşünüyorum. Mis gibi taze çekilmiş Türk kahvesi kim istemez?

Günlük hayatta hepimiz Türk kahvesi içeriz değil mi? Günde bir fincan Türk kahvesi içmenin hayatımızda bir çok olumlu etkisi mevcut. Mesela spor öncesi içilen sade kahve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını da hızlandırmaktadır. Aynı zaman da tansiyonu da dengeye sokmaktadır. Peki Türk kahvesinin telvesinin de cildi canlandırdığını yumuşattığını duymuş muydunuz?

Bu maskeyi denedikten sonra kahvenizin telvesini ziyan etmeyeceksiniz eminim.

Evet yanlış duymadınız içtiğimiz bir fincan kahvenin telvesini yüzümüze halkalar oluşturarak sürdükten sonra duru suyla cildimizi yıkadığımızda cildinizdeki canlanmayı fark etmemeniz mümkün değil. Yapmanız gereken tek şey pişirilmiş kahvenin telvesini yüzünüze sürüp en fazla 10 (on) dakika beklemek ve duru suyla yıkamak.

Kahve telvesini sadece yüzümüze değil vücudumuzun her yerine halka yapar şeklinde masaj yaparak uygulayabiliriz. Örneğin ellerimiz en fazla bakıma ihtiyaç duyan yerimiz değil midir? Özellikle gün boyu suya, deterjana maruz kalan, bağda bahçe de çalışıp sertleşen ellere kahve telvesini ovalayarak uyguladığımızda ellerin ne kadar yumuşadığını hemen fark edeceksiniz.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.