Anasayfa / Enteresan Bilgiler / Batıl İnançlar / Merdiven altından geçmek uğursuzluk mudur?

Merdiven altından geçmek uğursuzluk mudur?

Yıllardır alışılagelmiş bir hurafe denilecek bir durumdur merdiven altından geçmemek gerektiği. Hepimizin bir merdiven gördüğümüzde istemsiz olarak  o merdivenin altından değil çevresinden dolanarak geçtik değil mi?  Batıllaşmış bu inançlardan kendimizi artık soyutlamamız gerekiyor, aksi taktirde her hurafeye batıl inanca takılıp takıntılı bireyler haline geleceğiz.

Merdiven altından geçmemek doğabilecek kazaların önüne geçmekten başka bir şey değildir. Örneğin bir inşaat işçisi merdivenin üstünde boya yapıyor, malası, kovası, fırçası bütün gereçleriyle tehlike arz etmektedir. Gereçler merdivenin altından geçerken bizlerin üzerine düşse hafif de olsa yara almamak elde değildir.

Bazı çağlarda merdivenin kutsal sayılacak güçlülüğü simgeleyen doruklara ulaşmanın yolu olarak da görüldüğü bilinmektedir.Örneğin eski roma da merdivenin altından biri geçerse eğer bu uğursuzluğu merdiven altından geçen kişiye şiddet uygulayarak kırarlarımış. Mısır da ise tam tersi merdiven altından geçmek uğursuzluk değil gücün simgesidir.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.