Anasayfa / Enteresan Bilgiler / İnsan / Denizde Havuzda suyun üstünde nasıl dururuz?

Denizde Havuzda suyun üstünde nasıl dururuz?

Deniz de ya da havuzda suyun üstünde durmak bazı insanlara göre imkansız, bazı insanlara göre ise çok kolay bir olaydır. Öncelikle suyun kaldırma kuvveti olduğunu unutmamak gerekir. Suya bir tahta atarsanız tahta suyun üstünde durur, bir demir atarsanız bir müddet durur eğer ağırsa dibe çöker içi boş hafifse suyun üzerinde durmaya devam eder. İnsanlar da peki ağırlık önemli bir etken midir suyun üstünde durmak? Hayır. fiziken kilolu yada zayıf olmak suyun üzerinde durulmasına etken değildir. Deniz suyunun üstünde durmak için zayıf olmanıza gerek yok 100 kiloda olsanız suyun üstünde kalmanıza engel değildir.

Genele bakarsanız yüzücülerin ortalama olarak hepsi zayıf değildir. Kilosu yani yağı olan ve bu yağı kasa çecirmiş bir çok yüzücü vardır. Suyun üzerinde rahatlıkla durabilmenin ilk şartı suyla savaşmamak suyu sevmek korkmamak paniklememek ve suya kendinizi bırakmadan önce ağızdan derin bir nefes alarak nefesi tutmaktır. Daha sonra nefesi suyun üzerinde yavaşça vererek devamlılığınızı sağlarsınız.

Peki kadınlar mı, erkekler mi suda daha iyi durur. Kadınlar erkeklere nazaran vücut anlamında daha yağlı oldukları için kadınlar daha rahat suyun üstünde dururlar.Zayıf kişilerin suyun üstünde durmaları yağ oranı yüksek kişilerden daha zordur. Yüzerken kadınların boyunun çok fazla önemi yoktur fakat erkeklerin boyunun uzun olması ve suyu iyice kendilerine doğru çekmelerinin onlara yardımcı olacağı da bilinmektedir.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renkler hayatımızı etkiler mi?

Renklerin insan hayatın da olumu olumsuz etkileri var mıdır? Yaşam alanlarımızda kullandığımız duvar,duvar kağıtları ve …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.