Anasayfa / Enteresan Bilgiler / İnsan / Renkler hayatımızı etkiler mi?

Renkler hayatımızı etkiler mi?

Renklerin insan hayatın da olumu olumsuz etkileri var mıdır? Yaşam alanlarımızda kullandığımız duvar,duvar kağıtları ve objelerin renkleri üzerimizde etki eder mi? Batıl inanç hurafe yada takıntı olduğunu düşünenler mutlaka vardır belki kendilerini ve düşüncelerini özgür bıraksalar renklerin insan üzerinde ne kadar olumlu ve olumsuz etkisi oluyor görecekler.

Örneğin;

KIRMIZI: Enerji dolu , aşk dolu, heyecan dolu ve arzu dolu bir renktir. İnsanı canlandırır harekete geçirir enerji doldurur bedenine ruhuna.İştah açtığıda doğrudur. Aynı zaman da kırmızı insanın bedenini harekete geçirdiği için kan basıncını vücut ısısını yükselterek güzel bir haz veren bir renktir.

SARI: Genel anlamda düşündüğünüz de bile yavaşlatmıyor mu sizi evet uyuşukluk hissi veriyor enerjiyi aşağıya çekiyor. Ruhumuzu bile daraltabiliyor, mutsuzluğa itiyor.Nasıl ki sonbaharda yapraklar döküldüğünde bizimde içimizden bir şeyler akıp gidiyor hissine kapılıyorsak işte sarı renkte sanki bizden bir şeyler alıp götürüyor. Dikkat çekici bir renk olsa da aslında enerji anlamında eksidir.

YEŞİL: İç huzur rengi sanırım en güzel adlandırılacak sözcüktür. Yeşil ortada bir renktir terazinin her iki tarafı da aynı miktarda dolu olduğundaki denge gibi. Aynı zaman da doğa denince akla ilk gelen renktir. Yeşilin her tonu iç huzur güzelliktir. Enerji doldurur insanın bedenine.

TURUNCU:Turuncu  bir kırmızı renk kadar olmasa da solgun kırmızı olarak değerlendirilirse hafif enerji veren bir renktir. Turuncu rengi genelde heyecanı seven hareketli enerjik ve heyecan dolu kişiler kullanırlar. Aynı zaman da turuncu eğlence rengidir.

MAVİ: Mavi ; deniz, gökyüzü,okyanus, dere,göl ne derseniz deyin içinde mavi barındırıyor. su denince de insanın aklına ilk gelen duru su dışında mavi yeşil değil midir? İçsel huzur derinlik her şey mavide mevcuttur. Doktorların neden mavi önlük giyerek ameliyata girdiklerini merak etmediniz mi? İnsanlara olumlu etkisi olduğu için tabi ki! Kırmızı renk kullanarak kanı kamufle edebilirlerdi ama yapmadılar. Aynı zamanda sakinleştiren en güzel renktir mavi.

SİYAH: siyah denince karamsarlık rengi diye düşünülse de çoğu kullanım alanında en ağar en tutarlı renktir.Saklanmış ama içsel enerji rengidir. Aynı zamanda asaletin rengi olarak ta bilinmektedir.

BEYAZ: Beyaz bembeyaz sanırım renklerin en güzeli en masumu, saflığın temizliğin göstergesi. Beyaz rengi sevmeyen yoktur sanırım. İçtenlik, samimiyet,dürüstlük,temizlik,sadakat en güzel duyguları yansıtan bir renktir.

GRİ: Hiç bir alanda kullanılması zevk vermeyen enerjisi bile olmayan renk denilemeyecek bir renktir. İnsanı uzun süre bu renge bakmak bile bunaltabilir.

KAHVERENGİ: İçe kapanıklığı ifade eder.Bazı şeyleri içinde tutan dışa açık olmayan bir renktir.Aynı zaman da içerisinde kırmızı ve siyah tonunu içerdiği için az da olsa bu iki rengin özelliklerinden de birer parça barındırmaktadır.

MOR: Mor deyince zıp zıp zıplayan enerjisi hiç bitmeyen çocuk ruhu taşıyan mutluluk dolu bir hisse kapılınıyor insan. Bulunduğu ortamda herkese pozitif enerji aşılar, yaratıcı insanların genelde kullandığı tercih ettiği renktir.

 

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deniz de yada Havuzda suyun altında neden bulanık görürüz?

Denize yada havuza daldığımızda altta gözlerimizi açarak ilerlediğimizde bulanık görmeye başlarız belirli bir müddet zaman …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.