Anasayfa / Rüya Tabirleri / Rüyada Ezan Okuduğunu Görmenin Anlamı
ezan okuduğunu görmek
ezan

Rüyada Ezan Okuduğunu Görmenin Anlamı

Bu rüya rüya sahibinin, Allah yolunda olan bir kul olduğunun götergesidir. Rüya sahibi Ezan okuduğunu görmüşse eğer, bu kişinin Kabeyi görmesinin nasip olacağının habercisi sayılmaktadır. Tanıdık daha önce yaşanmış bir yerde mekanda ezan okuduğunu görmek çok hayırlıdır. Eğer ezan okunduğunu gördüğünüz yer tanıdık bir yer değilse pek hayra yorulmaz bu rüya.

Minarede ezan okuduğunu görmek, rüya sahibinin etrafındaki insanları eşini dostunun ibadet yapmaya yöneltecek demektir. Bazı yorumlara göre ise, evinde ezan okuduğunu görmek, kişinin akraba yada dostlarından birinin vefat haberini alacağı anlamına da gelir. Yatarak ezan okunduğunun görülmesi ise, o ev halkının aile bireylerinin ev büyüğünden hoş olmayan davranışlar gördüklerinin işaretidir.

Kalabalık önünde ezan okuduğunu görmek,  hitap edilen kalabalığı hak yoluna çağırmaya, ibadet etmeye yöneltmeye şeklinde yorumlanır.

Genel anlamda değerlendirmek gerekirse, rüyada okunan ezan, rüya sahibinin doğru yolda olduğu, Allah yolunda olduğu, çevresindeki insanları da doğru yola hak yoluna sevk etmeye çalıştığı yada çalışacağı anlamına gelir. Kişi Allah tarafından da sevilen bir kuldur. Kolay kolay herkesin göremeyeceği kutsal sayılabilecek bir rüyadır. Bağıra bağıra ezan okuduğunu görmek, etrafındaki olumuz kişilerden kendini zarar görmeden kurtarmaya işaret eder. Dünya nimetlerinden sonuna kadar yararlanan, dilediği her şeyi bu hayatta elde edecek düzgün kimseler görür bu rüyayı.

Rüyada Ezan Sesi Duymak

Bu rüyada oldukça güzel ve anlamlıdır. Allah yolunda olan doğru kulların gördüğü rüyadır. Kişi hak yolunda demektir. Günahtan uzak, dini bütün yaşayan kişiye işaret eder. Rüya sahibinin huzur dolu bir yaşantısının olacağına yorulur.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (Henüz Hiç Oy Verilmemiş)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüyada birine ekmek vermek, doktor görmek, asker görmek, ellerinin kirlenmesi

Değerli okurumun rüyası; Ruyamda uzun zamandir gormedigim bir doktor tanidik var onun apartman dairesine gidiyorum …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.