Anasayfa / Rüya Tabirleri / Rüyada Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada Namaz Kıldığını Görmek

Genel anlamda rüyasında namaz kıldığını görmek, Allah’ın sevdiği kullarının arasında olunduğunun, hem bu dünyada hem de ahirette acı çekmeyecek yerde olacağının habercisidir. İnsanlara yardımcı olan gönlü zengin düzgün insana yorulur. Hem yardım eden hem de kendisine yardım edilen başarılı Allah yolunda olan kimselerin gördüğü rüyaların arasındadır. Bu rüyalarda önemli olan hangi vakit namazı yada diğer namazlardan olursa olsun abdestli ve tam namaz kıldığını görmek çok hayırlıdır. Cami vb. yerde değilde açık alanda bağ da bahçe de namaz kıldığını görmek kişinin rahat bir hayat süreceği borçlarından tez zamanda kendi çabasıyla kurtulacağını müjdeler. Vaktinde kılınan namazlar gerçekte de rüyada da en vaiz olandır.

Rüyada Sabah Namazı Kıldığını Görmek

Rüya sahibi iş hayatıyla alakalı uzun süredir yaşadığı sıkıntılardan kurtulacaktır.  Ancak sabretmesi gerekmektedir. Kişinin yakın zamanda iş hayatında iyi yerlere geleceği ve hayırlı kazançlar elde edeceğinin habercisidir.

Rüyada Sabah Namazını Camide Kıldığını Görmek

Kişinin içinde bulunduğu bir takım sıkıntılarının olduğu ve bu sıkıntıları kendisinin tek başına çözemeyeceği ve onu seven insanların yardımıyla mevcut durumdan feraha çıkacaktır. Sabah namazını camide cemaatle kıldığını görmesi ise, iş hayatıyla alakalı yaşadığı sorunları iş seyahatine çıktıktan sonra çözüme ulaştıracaktır.

Rüyada Sabah Namazının Sadece Sünnetini yada Farzını Kıldığını Görmek

Kişinin bazı işlerinin yolunda gitmeyeceğine işaret eder. Bir takım işlere el atarak tamamlanmadığının da göstergesidir. Rüya sahibinin  bir çok şeye uzanarak hiçbir şeyi tam yapmadığının göstergesidir. Bu davranışı alışkanlık haline getirdiğinin göstergesidir. Nazı yorumculara göre sadece farz namazı kılmak, Allah’ın merhametine nail olmaya, kula düşen görevlerin yerine getirildiğine, iş hayatında büyük mertebelere gelineceğine işaret etmektedir.  Farz namazını kıldığını görmek aynı zamanda kişinin düzün ahlaklı olduğunun, sözünün eri olduğunun ve kırgın olduğu küstüğü biri varsa onunla barışacağına yorulur.

Rüyada Öğle Namazını Kıldığını Görmek

Rüyada öğle namazını kıldığını görmek dilediği ne varsa ona erişecektir. Hem bu dünyada hem de ahırette sevilen bir kimse olacaktır. Eğer zor durumda olan biri öğle namazını kıldığını görürse mevcut durumdan kurtularak refaha erecektir. Kapalı bir yerde namaz kılmak kişinin canının sıkkın olduğu, zor durumlar geçirdiği, eğer açık yerde ve güzel havada namaz kıldığını görürse gönlünden geçirdiği ne varsa gerçekleşecektir. Günahların affedilmesi için tövbe edileceğine de işaret edilmektedir.

Rüyada İkindi Namazı Kıldığını Görmek

Bu rüya kişinin işleri rast gidecektir. Düşünüp hayata geçiremeyeceği hiçbir iş olmayacaktır. Başarılı ve güzel bir hayat sürecektir. Şayet namazı tamamlayamadığını görürse, işleri yolunda gitmeyecek ve sonuçları kişiyi zarara sokacaktır. Hayırlı işlere kalkışmaya da yorulmaktadır.

Rüyada Akşam Namazı Kıldığını Görmek

Rüya sahibi başladığı her işi layığıyla yerine getirecek, başarılara imza atacaktır. İş hayatında başarılara koşarken bedenen yorulan kişilerin izin kullanarak kendilerini dinlenme ortamına alacaklar ve yorgunluklarını atacaklardır.

Rüyada Yatsı Namazını Kıldığını Görmek

Yatsı namazını kıldığını görmek pek hayra yorulmaz. Rüya sahibinin amellerinin yazıldığı ve ecelinin yaklaştığını haber vermektedir. Eğer namazı vaktinde kıldığını görürse kişi, eşi dostunu, çoluk çocuğunu sevindirecek bir takım şeyler yapacak demektir. Bazen de şahsın yolculuk yapacağının habercisidir.

Rüyada Vitir Vacip Namazı Kıldığını Görmek

Gizli saklı işler yapan kişiye işaret eder.

Rüyada Cuma Namazı Kıldığını Görmek

Cemaatle Cuma namazı kıldığını görmek çok hayırlıdır. Kişinin temiz ahlaklı olduğu, Allah’ın sevdiği bir kulu olduğunun, doğru yolda olan bir kimse olduğunun habercisidir. Rüyada cuma namazı kıldığını gören kim varsa bu dünyada ne muradı varsa gerçekleşecektir.

Rüyada Bir Hayvan Üstünde Namaz Kıldığını Görmek

Ailesini üzen, Allah yolunda olmayan, buna bağlı olarak ahireti için endişe duyan korkan kişiye yorulur. Bu kişi aynı zamanda hayatında da yaşayacağı bazı olumsuz durumlardan dolayı da endişe duyacak ve can sıkıcı günler geçirecektir.

İmam Eşliğinde Camide Namaz Kıldığını Görmek

Her ne iş yaparsa yapsın ulaşmak istediği her mevkiye erişecek amacına ulaşacaktır. Toplumda saygın bir yer edinilecektir.

Rüyada Bayram Namazı Kıldığını Görmek

Hayır işleri işleyen yardım sever kişiye yorulur. Aynı zamanda kendisine düşmanlık besleyen kiilerin varlığına işaret eder. Ama hiç bir zarar görmez.

Rüyada Namaz Kılarken Konuştuğunu Görmek

Geçmişte verdiği sözleri yerine getirmeyen kişiye yorulur.

Rüyada Teravih Namazı Kıldığını Görmek

Var olan malının mülkünün farkında olmadan elinden uçup gideceği, geçim sıkıntısına girileceğinin habercisidir.

Rüyada Cenaze Namazı Kıldığını Görmek

Tövbekar kula işaret eder. Rüyalarda görülen ölüler için diri haber derler yani hayırlı yada hayırsız bir haber alınacağının habercisidir. Bu rüya iyiye yorulmaktadır. Rüya sahibinin borçlarını kolaylıkla ödeyeceğinin habercisidir. Yaşadığı sürece hiç bir sıkıntısı borcu harcı olmayacaktır.

Rüyada Nafile Namaz Kıldığını Görmek

Yalan dünyayla işi olmayan kimseye zararı dokunmayan ahiretliği için çaba sarf eden kimseye yorulur. Gerçek dünya için hayır işleyerek kesesine dünyalık olmayan ahiret güzelliği kul vazifeleri doldurur. Bu dünya için emek vermez.

Rüyada Teheccüd Namazı Kıldığını Görmek

Rüyada teheccüd namazi kildigini gören kimse iş hayatında yüksek bir rütbeye nail olur.

Rüyada Kaza Namazı Kıldığını Görmek

Rüya sahibinin borçlarından rahatlıkla kurtulmasına işaret eder. Bazı yorumculara göre ise, rüyayı gören kişinin müslümanlıktan çıkmış yada müslüman olmayan kişinin müslüman olması şeklinde yorumlanır.

Rüyada Tespih Namazı Kıldığını Görmek

Rüya sahibinin sevdiklerinden hediye alması, kendisi için hayırlı işler yapılmasına işaret eder.

Rüyada Kabe de Namaz Kıldığını Görmek

En hayırlı rüyalardan birisidir. Bu kimse Allah’ın sevilen cennetlik kullarından olan kişilerin gördüğü rüyalardandır. Kişinin hem kendi, hem gönlü hemde ruhu tertemizdir. Saf ve doğru yoldan ayrılmayan kimsedir.

Kıbleye Dönmeden Namaz Kıldığını Görmek

Doğru yoldan çıkmış, yanlışa sevk olmuş kişiye işaret eder.

 

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüyada birine ekmek vermek, doktor görmek, asker görmek, ellerinin kirlenmesi

Değerli okurumun rüyası; Ruyamda uzun zamandir gormedigim bir doktor tanidik var onun apartman dairesine gidiyorum …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.