Anasayfa / Rüya Tabirleri / Rüyada Toprak Görmenin Anlamı
rüyada toprak görmek

Rüyada Toprak Görmenin Anlamı

Rüyada toprak görmek, oldukça güzeldir. Genel anlamda değerlendirmek gerekirse; Toprak berekettir, nimettir, geleceğimizdir, varlığımıza anlam katandır.

Toprak, insan demektir. Varlığımızı sürdürmemizi sağlayan en güzel nimettir. Ömür, rızık demektir. Şu dünyadaki en önemli şeyler arasında olandır.

Mutluluğa, mala, berekete, nimete işaret eder. Temiz toprak, kişinin mutlu bir ömür süreceğine bereket bolluk içinde bir hayat süreceğine yorulur. Zenginlik işareti de sayılmaktadır.

Bir hastanın toprak görmesi şifa bulacağı fakat toprağı kazdığını görmesi vefat edeceğine yorulur. Bazende toprak görmek rüya sahibinin din anlamında bazı çelişkilerde olduğu anlamına gelir. Dini hakkında bazı şüpheler duyduğu, emin olamadığı anlamına da gelmektedir.

Üstünü başını toprak olmuş olarak görmek, yakın zamanda elde edilecek gelire, duyulacak güzel haberlere yorulur. Üstüne bulaşan toprağı sirkelediğini görmek, kötü haberler duymaya, maddi anlamda kazancının azalacağına işaret eder. Aynı zamanda kazancının boşa gideceğine nereye ne kadar parası gittiğini anlamadan elindekilerden olacağına yorulur.

Evinde Toprak Olduğunu Görmek

Beklemediği bir yerden hiç beklemediği bir anda toplu bir para geleceği anlamına gelir. Bazen para bazen altın bazen ise eşya olarak da kişiye dönebilir.

Toprak üzerinde yürüdüğünü görmek, kişiyi bekleyen güzel bir yolculuk olduğu, bu yola çıktığında mutlu olacağı anlamına gelir.

İşlenmiş toprak görmek, kişinin menfaatlerinin gerçekleşeceği, dilediği her şeyi elde edeceğinin işaretidir. Kişinin ihtiyaç duyduğu her şeyi kendi emeğiyle elde edeceği anlamına da gelir.

Kurumuş toprak görmek; bereketin azalacağı, kişinin doğru yolda olmadığı demektir. Beklentilerinşn gerçekleşmeyeceği anlamına gelir. Hayal kırıklıkları yaşayacaktır.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (Henüz Hiç Oy Verilmemiş)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüyada birine ekmek vermek, doktor görmek, asker görmek, ellerinin kirlenmesi

Değerli okurumun rüyası; Ruyamda uzun zamandir gormedigim bir doktor tanidik var onun apartman dairesine gidiyorum …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.