Anasayfa / Anne-Bebek / Bebeklerde Pişik Sorunu

Bebeklerde Pişik Sorunu

Tüm annelerin korkulu rüyalarından biridir pişik. Bebeklerde uzun ağlama krizlerine sebep, acılı, sancılı bir durumdur. Bebeğin kaliteli zaman geçirmesine son derece olumsuzluk katan kötü bir durumdur pişik.

Bebeğim Pişik Oldu Ne Yapmalıyım?

Öncelikle sakin olun. Evde doğru hamlelerle kolaylıkla kısa sürede çoğu zaman doktor tedavisine ihtiyaç duymadan geçirebilirsiniz Nasıl mı? Çok kolay bir kaç ip ucuyla bebeğinizin poposunu yeni doğduğu anda ki gibi sağlıklı pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

Bebeğinizin poposundaki pişiği geçirmek için öncelikle ihtiyacımız olan şeyler,

  • Bebek mağazalarında kolaylıkla bulabileceğiniz pamuk.(hem ıslak hem de kuru olarak kullanabileceğiniz)
  • Sıklıkla değiştirilmesi gereken çocuğun bedenine uygun bebek bezi,
  • Pişik kremi (tercihe göre değişiklik gösterebilir, her çocuğun teni aynı olmayacağından markayı siz belirleyeceksiniz.)

Gereken malzemeler yukarıdaki gibi. Uygulamada dikkat edeceğiniz bazı püf noktaları var. Bebeğinizin altını sıklıkla açıp bezini değiştirmelisiniz. İdrar asitli olduğundan bebeğinizin tenini yakarak canını acıtacağından bebeğiniz huzursuz olacak sizi de zor duruma sokacak bunaltacaktır. Bu da zevkle bebek bakmanızı engelleyecektir. Konforlu zaman geçirmenizi olumsuz yönde etkileyecektir. Her alt açmanızda bebeğinizin poposunun hava almasını sağlayın. Bir kaç dakika açık tutmaya hava almasını sağlayın. Böylelikle iyileşme süresi kısalacaktır. Bez değiştirirken kesinlikle ıslak mendil kullanmayın. En azından bu dönemi atlatana kadar. Alkollü yada alkolsüz ıslak peçetelerden bir süre sakının bebeğinizin tenini. Bebek mağazalarında kolaylıkla bulabileceğiniz pamuklarla bebeğinizin poposunu temizleyin. Islatarak silin ardından kurulayarak en son kremlemeye geçerek bu kolay iyileştirmeyi hızlı hale getirebilirsiniz.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (Henüz Hiç Oy Verilmemiş)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bebeğim Durmuyor Ne Yapmalıyım?

Çocuk bakmak meşakkatli bir iş. Eğer durmayan uyumayan sancılı, gazlı, huysuz bir bebekse daha da …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.