Anasayfa / Rüya Tabirleri / Rüyada Kuran Okumak Kurandan Sure Ayet Okumak

Rüyada Kuran Okumak Kurandan Sure Ayet Okumak

Rüyada Kuran’ı Kerim okumak, öyle güzel manalara gelmektedir ki! Bu rüyayı gören kişi hiç darlanmayacak, refah içinde bir ömür sürecektir. Rüyasında Kuran yada Kurandan herhangi bir şey okuduğunu gören kişi hem bu dünyada hemde ahirette en güzel mertebelere erişecek demektir. Rabbi tarafından sevilen güzel niyetli iyi insan olarak yorumlanır.Bu rüyayı gören kişinin günahları var ise, Allah teala bu kişinin günahlarını affeder. Rüyayı gören kişi darlık çekiyorsa kısa sürede bu darlıktan kurtulup feraha erişecek bolluk bereket içinde rahat bir hayat sürecektir.

Rüyada Kurandan ayetler, sureler okuduğunu görmek, rüyayı gören kişinin dini vecibelerini yerine getirdiğinin işaretidir. Allah Tealanın emirlerine uyan kişidir. Günah işlemekten korkan ve bu yola başvurmayan kişidir. Bu rüyayı gören kişi aynı zamanda iş hayatında başarılı olan ve başarılarıyla anılan kişi olarak da yorumlanır.

Kuran’ı Kerim’i okumak Allah yolunda olan kişi olarak değerlendirilir. İbadetlerini yerine getiren duacı olan kul demektir. İnsanlara iyilik eden, güzel yürekli, hayırlı bir insan olduğu anlamına gelir. Rüyayı gören kişi o kadar iyi kalpli bir insandır ki çevresindeki kişiler ona zarar vermeye çalışsalar da Allah bu kişilere izin vermez, rüyayı gören kişiyi korur.

Rüyada sesli şekilde Kuran yada Kurandan sure ayet okuduğunu duymak, çok kısa bir süre sonra hayatında olumlu şeyler olacak demektir. Beklenen istenen bir olayın yakında gerçekleşeceğinin habercisidir. Rüyayı gören kişi aynı zaman da AllahTealadan dualarla isteklerini isteyen doğru yolda doğru niyette olan ve mükafatını yaradan dan alacak kimselerdendir.

 

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüyada birine ekmek vermek, doktor görmek, asker görmek, ellerinin kirlenmesi

Değerli okurumun rüyası; Ruyamda uzun zamandir gormedigim bir doktor tanidik var onun apartman dairesine gidiyorum …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.