Anasayfa / Rüya Tabirleri / Rüyada Uçurtma Görmenin Anlamı
rüyada uçurtma görmek

Rüyada Uçurtma Görmenin Anlamı

Rüyada görülen uçurtma, genel anlamda kişinin beklentileri, umutları, hayata dair isteklerinin varlığının olduğunu temsil eder. En önemli temsili ise makam mevki hakkında kişiye işaret vermesidir. Rüyayı gören uçurtmayı göklerde görürse iyi bir mevki makama sahip olacağı, uçurtmayı yerlerde görürse, istediği hayatı yaşayamayacağına yorulur. Uçurtma uçsuz bucaksız göklerde gözden kayboluyorsa kişinin isteklerinin gerçekleşmeyeceğine işaret eder. Bir rivayete göre uçurtma görmek, hiç beklemediğiniz bir yerden beklemediğiniz bir anda güzel sevinç verici haberler alarak hayatınıza daha güzel yön vereceğinize de yorulur. Herhangi bir yerde sabit uçurtma görmek, beklenen bir haberin henüz yola çıkmadığını gösterir.

Rüyada Uçurtma Uçurduğunu Görmek

Rüya sahibinin hayal perest yada boş gereksiz işlerle uğraştığının kötü yollara başvurulduğunun simgesidir. Uçurtma uçurduğunu görmek, bazen de kişinin hayellerinden uzaklaştığının göstergesidir. Uçurtmanın yere düştüğünü görmek, aslı olmayan dedikodu niteliğinde haberlerin çıkması şeklinde yorumlanır. Uzak yerlerden gelecek haberlerinde habercisidir. Rüya sahibi ucunda uzun ip takılı uçurtma uçuruyorsa hayelleri biraz zamana yayılarak, uçurtmanın ipi kısa ise kısa zamanda isteklerine kavuşacak demektir. Aynı zamanda kişinin çevresinde saygınlık kazanacak işlere imza atacağı şeklinde yorumlanır.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (Henüz Hiç Oy Verilmemiş)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüyada birine ekmek vermek, doktor görmek, asker görmek, ellerinin kirlenmesi

Değerli okurumun rüyası; Ruyamda uzun zamandir gormedigim bir doktor tanidik var onun apartman dairesine gidiyorum …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.