Anasayfa / Güzellik Sırları / Cilt Beyazlatıcı Evde Yapılan Maske

Cilt Beyazlatıcı Evde Yapılan Maske

Cilt Neden Kararır?

Özellikle kadınlar için ciltte çeşitli nedenlerden dolayı oluşan karartılar can sıkıcıdır. Görsel olarak bizleri çok da hoş olmayan bir duruma sokarlar. Vücudumuzda bir çok yerde bir çok sebeple kararmalar olabiliyor. Kendi yaşadığım tecrübelerden yola çıkarak deneyimlerimi anlatmakta faydalı olacağımı düşünüyorum. Gençlik yıllarımızda daha temizlik malzemelerinin gelişmemiş olduğu dönemlerde ev temizliğinde çoğumuz dizlerimiz yerde ev silmişizdir, halı yıkamışızdır. İşte bunlar kararmalara bir sebep. Öğrencilik döneminde sıraya dirsek koymak, masaya dirsek koymak, camdan balkondan bakarken direk dirseklerimizin demir ve betonla teması vb.

Gelelim en önemli ve en kolay kararma sebebine; Birebir yaşadığım gebelikteki  koltuk altı kararması, bacak arası kararmaları çok büyük problemdi benim için. Peki bu kararmalara pratik ve az malzemeyle evde ne uygulayarak işe yarar neler yapabiliriz.

Evde Uygulayabileceğimiz Beyazlatıcı Maske Tarifi

Uygulayacağınız bölgenin genişliğine göre malzemenin miktarını göz kararı siz ayarlayabilirsiniz.

Pirinç unu ve su

işte bu kadar az ve harika bir sonuç için kullanabileceğiniz bir maske. Bir kaseye istenilen kadar pirinç unu koyalım, kıvamı krem gibi olana kadar su ilave edelim ve maske hazır. Masaj yaparak kararan bölgeye uygulayalım. Yaklaşık  15 (on beş) dakika bekletip sonucu görelim. Memnun kalacağınızdan eminim. Bunu hamileler ve pirinç alerjisi olmayan herkes kullanabilir. Hiçbir yan etkisi duyulmamıştır. Cildinizin kararan tüm bölgelerine gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (Henüz Hiç Oy Verilmemiş)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.