Anasayfa / Güzellik Sırları / Maskeler / Evdeki malzemelerle yapılan cilt canlandırıcı beyazlatıcı yüz maskesi tarifi

Evdeki malzemelerle yapılan cilt canlandırıcı beyazlatıcı yüz maskesi tarifi

Haftanın 2 (iki) günü evdeki malzemelerle rahatlıkla uygulayacağınız yüz maskesi tarifi için gerekli malzemeler aşağıdaki gibidir.

  • Krem (cilt tipinize göre yağlı veya nemlendiricili tercih etmelisiniz) Bir tatlı kaşığı kadar.
  • Toz şeker  veya pudra şekeri                                                                        Bir tatlı kaşığı kadar.

Gereken malzemeler sadece yukarıdaki gibidir.  Uygulamaya gelince bir kaba şeker ve kremi koyup iyice karıştıralım ben genelde kaşık yardımıyla yada elimle karıştırıyorum. Daha sonra bu karışımı temiz cildimize elimizle masaj yaparak  uygulayalım. Masajı her yönlü yapalım tek bir tarafa doğru yapmayalım. Yüzümüzün her bölgesine rahatlıkla uygulayabileceğimiz hiç bir yan etkisi olmayan tamamen doğal ve kolay bir maskedir. Sadece kullandığımız kremin son kullanma tarihine ve yüz tipimize uygunluğuna dikkat etmeliyiz. Maskemizi cildimizde yaklaşık  15 (on beş) dakika bekletmemiz yeterli olacaktır. Bu süre dolduğunda yüzümüzü ılık suyla  güzelce yıkayalım ve kurulayalım. Ardından sabunla yüzünüzü yıkamamıza gerek yoktur. Maskeyi uyguladıktan hemen sonra anında yüzünüzdeki canlılığı  farkedeceksiniz. Hem cildiniz beyazlayacak hem de yumuşacık olacaktır. Sivilceli ciltler için de tercih edilebilinecek güzel bir maskedir. Kullanacakları kremin türünü yağlı krem olarak seçmemeliler aynı zaman da şeker oranı yarıya indirilerek yapılırsa daha fayda sağlayacaktır diye düşünüyorum. Bu karışımı günlük taze de yapabileceğiniz gibi bir kaba hazırlayarak daha sonra yapmak üzere de bekletebilirsiniz. Deneyin sonuçtan memnun kalacaksınız.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.