Anasayfa / Enteresan Bilgiler / İnsan / Deniz de yada Havuzda suyun altında neden bulanık görürüz?

Deniz de yada Havuzda suyun altında neden bulanık görürüz?

Denize yada havuza daldığımızda altta gözlerimizi açarak ilerlediğimizde bulanık görmeye başlarız belirli bir müddet zaman peki neden biliyor musunuz? Gözlerimiz suyun altında havaya nefes almaya ihtiyaç duyar gerek suyun basıncı gerekse hava bulanıklaştırmaktadır görüntümüzü. Deniz yada havuz gözlüğü taktığımızda bu bulanıklık yok olur mutlaka hepimiz bir kere bile olsa bunu denemişizdir. Gözlüğü kullananlar daha net görür bunun nedeni  Denize dalıp gözlerimizi açtığımızda etrafı bulanık görürüz ama deniz gözlüğünü takınca her şey netleşir.

Gözümüz hava almadığında gözlüğü taktığımızda elde ettiğimiz  hava olmadıkça, suyun içinde görmemizde sorun yaşıyoruz bulanık görüyoruz. Gözümüzün dışbükey şeklindeki dış yüzeyi   mercek görevi görmektedir. Bu mercek olmadan gözümüz ışığı alıp, arka taraftaki retina tabakasına ulaştıramaz ve bu da odaklanmamızda sorun yaşatır bizlere.

 

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renkler hayatımızı etkiler mi?

Renklerin insan hayatın da olumu olumsuz etkileri var mıdır? Yaşam alanlarımızda kullandığımız duvar,duvar kağıtları ve …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.