Anasayfa / Enteresan Bilgiler / Günlük Yaşam / Evde çiçek bakmak insanlara zararlı mıdır?

Evde çiçek bakmak insanlara zararlı mıdır?

Bilindiği gibi çiçekler her yerde insana mutluluk verir evin ofisin bahçemizin olmazsa olmazlarıdır. Dışarda bakılan bitki ve çiçekler açık havada olduğu için havamızı temizler oksijen depolar bizlere. Olmazsa olmazdır. Fakat evde bakılan büyütülen saksı çiçekleri faydalı olabildiği kadar zararlıda olabiliyor.

Gündüzleri havadaki karbondioksidi alıp oksijene çevirir gündüz güzel peki gece: Geceleri bunun tam tersi odamız da geceleri var olan oksijeni emip karbondiokside dönüştürür bu da solunumumuzu olumsuz etkileyecektir.

İhtiyacımız olan oksijeni çiçekli ortamda elde etmemiz çok zordur. Günümüzde artık bütün evler de plastik çerçeve çift cam kullanılmakta eskiden olduğu gibi ahşap çerçeve de olmadığı için ahşaptan sızacak bir temiz havada mümkün olmayacağından kendimizi hem plastik havasız bir odaya hem de çiçeğin olduğu oksijenin aza indiği odaya hapsetmemeliyiz.Mümkün olduğunca az çiçek bol oksijene ihtiyacımız var.

İllaki evimde yada ofisimde çiçek bakmak istiyorum diyorsanız çiçeğin bulunduğu odada uyumamalıyız.Uykumuzun daha sağlıklı olması bizlerinde daha sağlıklı bireyler olmasını etkilemektedir.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

24 ayar altın ne demektir?

Ülkemizde altının saflık derecesinin ölçüsü genel olarak ‘ayar’ kelimesi ile belirtilir, ancak uluslararası piyasada ‘kırat’ …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.