Anasayfa / Anne-Bebek / Bebeğim Durmuyor Ne Yapmalıyım?

Bebeğim Durmuyor Ne Yapmalıyım?

Çocuk bakmak meşakkatli bir iş. Eğer durmayan uyumayan sancılı, gazlı, huysuz bir bebekse daha da zor işiniz. Peki böyle durmayan huysuz bebeklere nasıl bakabiliriz, nasıl durdururuz. Bebeğinizi beslediniz, gazı çıktı,aylığına göre uyku uyuması gereken dönemdeyse uyuması gerekir değil mi? Evet ama uyumuyor. Ne yapacağız peki? Durmayan çocuk yapmışlar. Anne isyanlarda. Ne yazık ki böyle çocukları bakmak çok çok zor. Eski yöntemleri denemekte yarar var. Ayakta sallama, uyku uyuması gereken çocuğu bir kaç dakika da uyutacaktır. Belki sallamak bir çok kişiye göre doğru değil ama durmayan bas bas bağıran çocuğun uyuyarak anneye dinlenme zamanı sağlaması açısından olmazsa olmaz. Bir diğer yöntem, çocuğu emzirir pozisyonunda tutup pilates topunuz varsa büyük üzerine oturun ve hafif hafif zıplayın bu da diğer bir uyutma yöntemi. Pilates topumuz yoksa bu yöntemi koltukta da yapabilirsiniz.

Durmayan çocuğun mutlaka bir sıkıntısı vardır derler ya her çocuğun sıkıntısı olacak diye bir şey yok. Bazı çocuklar belirli bir aya kadar biraz sıkıntılı bir süreçte büyüyebiliyor. Karın ağrısı, gaz sancısı, kabızlık bir çok sebep huzursuz olmasına neden olabiliyor. Bu durumda emziren annelerin yediklerine dikkat etmesi gerekiyor, mama yiyorsa bebeğiniz mama değişikliğine gitmeniz doğru bir davranış olacaktır. En iyi marka dediğiniz mamalar bazen bebeğinize yaramayabiliyor. Midesi has has bebekler için bu yöntemi denemenizde yarar var. Faydasını göreceksiniz. Belki bir kaç gün mama sonrası kusma huzursuzluk kabızlık yaşayabilir ama geçici bir süre olacağı için sonrasında yaşayacağınız rahatlığa değer.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (Henüz Hiç Oy Verilmemiş)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bebeklerde Pişik Sorunu

Tüm annelerin korkulu rüyalarından biridir pişik. Bebeklerde uzun ağlama krizlerine sebep, acılı, sancılı bir durumdur. …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.