Anasayfa / Anne-Bebek / Hangi Bebek Bezini Kullanmalıyım?

Hangi Bebek Bezini Kullanmalıyım?

Bebeğimiz daha doğmadan eksiklerini gördüğümüzde en başta  gelenlerden biridir bebek bezi. Peki hangi marka bebek bezini kullanmalıyız? Uygun fiyatlı olsun ama pişik veya alerji yapmasın. Bebeğim için en iyisi hangisiyse onu alayım, ücreti önemli değil diyenlerinizde var.

Bebeğim için tercih edeceğim bezde aradığım nedir, diye düşünmelisiniz. Önceliğiniz bu olmalıdır. Benim için en önemlisi bebeğimin cildine zarar vermemesi, pişik yapmaması, rahat hareket etmesi ve bunların yanı sıra uygun fiyatta olması. Bu özellikleri içinde barındırıp daha uygun fiyata bulacağımız bebek bezleri olduğu gibi, aynı özellikleri taşıyan pahalı markalarda mevcut.

Bazı bebek mağazalarının kendilerinin ürettiği markalar var. Örneğin e bebekte baby & me piyasaya göre uygun fiyatlı ve bebeğimin cildine zarar vermeyen bir bez. Bildik pahalı markaları kullanmadan şans vermek istedim ve beğendim. Bebeğimin cildine herhangi bir zarar vermedi. Annelerin yapmaları gereken en önemli şeylerden birisi sık sık bebeğinizin bezini değiştirmek. Çünkü oldukça asitli idrar ve kakaları oluyor. Bu da ciltlerini tahriş edip, pişiğe ve bebeğinizde huzursuzluğa sebep olacaktır. Prima yıllardır bir çok kişinin hiç düşünmeden tercih ettiği markadır. Fakat piyasaya oranla en yüksek ücretli olanlarından biridir. Ha fazla para verip bundan memnun olmayan idrar kokusunu dışarı verdiğini söyleyen annelerimiz de var. Yani her zaman markaya veya pahalı olana rabet etmenin pek de doğru olmadığını göreceksiniz. Şu da var. Her bebeğin cildi farklıdır. Farklı reaksiyonlar gösterir. Sizin bebeğinizin cildine zarar veren bez belki bir başka bebeğin cildine zarar vermeyecektir. Bu da yine olabilecekler arasındadır.

Molfix, huggies, can bebe, sleepy, coon, hpsi terbcih edilebilirler. Ama hangisinin bebeğinizin cildine uygun olduğunu siz kendiniz deneyerek bulacaksınız. Bebek bezine deli gibi para harcamanın bir anlamı yok. Tercihiniz hem kesenize uygun olan hem de bebeğiniz için en doğru olan olmalıdır.

Göbek Oyuntulu Bebek Bezi

Göbek oyuntulu bebek bezleri ne zaman tercih edilmelidir?

Öncelikle bebeğiniz için bebek bezinizi normal şartlarda her zaman kullandığınız şekilde kullanabilirsiniz. Göbek oyuntulu bebek bezinin amacı göbeği henüz düşmemiş bebeklerimizin zarar görmemesi canlarının acımaması için tercih edilir. Günlük kullanım için gerekli bir tercih değildir. Göbek bağı düştükten sonra kullanmanıza gerek olmayacaktır.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (Henüz Hiç Oy Verilmemiş)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bebeklerde Pişik Sorunu

Tüm annelerin korkulu rüyalarından biridir pişik. Bebeklerde uzun ağlama krizlerine sebep, acılı, sancılı bir durumdur. …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.