Anasayfa / Enteresan Bilgiler / Günlük Yaşam / Neden Müzik Dinleriz,Müzik Ruhun Gıdası Ne demek?

Neden Müzik Dinleriz,Müzik Ruhun Gıdası Ne demek?

Neden müzik dinleme ihtiyacı duyarız? Müzik ruhun Gıdası ne demek?

Müzik notaların bir araya gelerek oluşturduğu titreşimdir. Bu titreşimler insan beynini harekete geçirir ve dikkatinin artırmasına yardımcı olur.  Aynı zaman da bu titreşimler insan vücudunu da harekete geçirir. Çalan müziğe dansla veya mimiklerle ister istemez eşlik ederiz.

Hindistan da müzik aletleriyle insanların odaklanmalarını dikkatlerini toparlamalarını sağlamaktır müzik yapmalarındaki amaçları. Enstüromanlarla saf müzik dinlemek insanların negatif enerjilerinin toprağa bırakıldığı pozitif enerjilerin ise tüm vücuda doldurulduğu düşünülmektedir.  Beynimizde ki bütün olumsuzluklar bir anda yok olup, mutluluk hormonu salgılanmaktadır vücudumuza. Müzik hayatın içindeki en güzel terapi ustasıdır.

Bir çok çalışan iş yerinde sabah mesai başladığı anda müziğini açar ve işine konsantre olur, beynindeki bir çok şey o anda boşalır ve yapacağı işe odaklanır. Bir nevi ruhumuzu doyurarak ruhsal anlamda mutluluğu tavan yaparak hafızamızı konsantrasyonumuzu doruğa ulaştırırız. Hatta şöyle bir şeyi deneyimlediğim doğrudur. Okul yıllarımda müziksiz ders çalıştığımda çok sıkılır yarıda bırakırdım. Bir gün matematik dersine çalışır problem çözerken müzik açtım sıkıntımdan eser kalmamıştı ve öyle şevkle soruları çözdüm ki performansım gerçekten harikaydı. Müzik neye iyi gelmez ki?

Müzik evrensel bir dil olarak adlandırılmıştır yıllardır. Her dilde müzik dinlemek sonsuz mutluluk sebebidir. Müzik hayatımızda olmazsa olmazdır. Tıpkı su gibi…

Her nota farklı titreşim yayar. Her bir titreşim insan beyninde farklı noktaların uyarılmasını sağlar. Bu uyarılmalar doğrultusunda insan vücudu tepki verir. Bu tepki dans olabilir mesela, yada müziğe eşlik etmek şeklinde olabilir.

Müzik insanların içinde yaşadığı dışa vuramadığı bir çok şeyi de aktarmalarına yardımcı olur belki bu sayede de insanlar kendilerini daha iyi hissedebilirler.Müzik bilimsel anlamda değil de hayatın içinde olmazsa olmaz ihtiyaç olarak düşünülmelidir.

Hamilelikte müzik dinlemekte hem anneyi olumlu etkilemektedir hemde anne karnındaki bebeği.

BerbatEh işteFena DeğilGüzelMükemmel (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sema Hakkında

Okumayı, yazmayı, araştırmayı, insanlarla iletişimi seven, gelişime açık, yenilikçi ve gerçekçi olmayı seven birisiyim. Sade ve yalın olan her şey hoşuma gider. Rüya yorumlamayı küçük yaşlarda anneannemden öğrendim ve bunu sitemde elimden geldiğince sizlerle paylaştım. Her gördüğüm rüyayı not ederek araştırmaktan çok zevk alırdım. Neye işaret eder diye çok merak ederdim. Tecrübelerden de yola çıkarak sizleri de bir kaç kategoride bilgilendirmek istedim. Çoğu rüya yorumum gerçek hayatta yaşanan ve denenmişliklerden oluşmaktadır. Sizlerle paylaştığım her kategori deki yazılarımla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vererek merak ettiğiniz şeyler hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Yazılarımı okuduktan sonra beğeni yapıp puan vermeyi unutmayınız. Gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

BU YAZIDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

24 ayar altın ne demektir?

Ülkemizde altının saflık derecesinin ölçüsü genel olarak ‘ayar’ kelimesi ile belirtilir, ancak uluslararası piyasada ‘kırat’ …

Bu yazıyı beğendiniz mi? Hemen yorum yapıp fikrinizi belirtin.